עליה לתורה בר מצווה בבית כנסת

  האירוע המרגש ביותר בחייו של כל נער צעיר הוא ללא ספק עליה לתורה בר מצווה בבית כנסת. אירוע זה מסמל את המעבר מהילדות אל הנערות, ומלבד ההתרגשות הרבה הוא מלווה גם בלא מעט הכנות. על הנער החוגג להכין את עצמו מבעוד מועד לקראת המעמד, על ידי למידה של פרשת השבוע אותה הוא עתיד לקרוא בבית הכנסת. הכנה זאת דורשת כמובן סיוע של אדם מקצועי המיומן בטעמי התורה אך גם סבלני ומכיל. במידה ואתם זקוקים לליווי עבור ילדכם, גלעד טוויטו הוא ללא ספק האדם הנכון לכך.

  כל מה שצריך לדעת על עליה לתורה בר מצווה בבית כנסת

  הילד הרך שלכם הגיע לגיל מצוות ואתם מתכננים עבורו אירוע מרגש של עליה לתורה בר מצווה בבית כנסת. מאורע מעין זה לרוב מיועד עבור המשפחה הקרובה והחברים אשר מגיעים בכדי לשמוע את הנער הצעיר קורא את פרשת השבוע שנקראה גם בשבוע בו הוא נולד. בכדי לצלוח מאורע מרגש אך גם מעט מלחיץ מעין זה, על הנער לעשות הכנה מוקדמת וללמוד כיצד לקרוא נכונה בתורה. בדיוק כמו תלמיד בכיתה א' הלומד את סימני הניקוד על מנת ללמוד לקרוא לראשונה, על הנער ללמוד את טעמי התורה בכדי לקרוא בה כראוי. ישנן מספר רב של הגיות התואמות כל עדה ועדה, ולכן כאשר בוחרים את המלמד הנכון עבור הנער מומלץ לחפש אחר אדם שידע כיצד ללמד באופן המתאים לאורח החיים הפרטי של כל משפחה.

  הכנה נכונה לעליה לתורה

  גיל 13 הוא גיל מיוחד מאוד בדת היהודית, בו את מקומו של הילד הקטן תופס נער בוגר ואחראי. הטקס היהודי אשר מסמל את תהליך זה הינו טקס בר המצווה, אשר מתחיל תחילה בעליה לתורה. לרוב עליה לתורה מתרחשת בית הכנסת שבו נהוג להתפלל או לחלופין בכותל המערבי, והחלק לשמו כולם מתכנסים הוא כמובן הקריאה בתורה. על הנער להתכונן מבעוד מועד על מנת לקרוא כראוי, ללא טעויות. גלעד טוויטו הוא איש חינוך ותיק וחזן, אשר מלווה נערים כבר שנים ארוכות ומכין אותם באופן מדויק לרגע בו הם יעמדו מול קהל ויקראו את הפרשה שלהם. גלעד מתמחה בליווי של נערים ממשפחות חילוניות ועוזר להם להגיע אל המעמד רגועים ובטוחים בעצמם.

  בר מצווה בבית כנסת

  בר מצווה בבית כנסת הוא מעמד מרגש מאוד הן עבור הילד והן עבור ההורים והמשפחה הקרובה שלו. על פי היהדות, טקס זה מסמל את המעבר מהילדות אל הבגרות והוא חל בדיוק כאשר הילד חוגג את יום הולדתו ה13. כחלק מהמסורת היהודית, עיקרו של טקס בר המצווה הוא העלייה לתורה אשר לרוב נחגגת בבית כנסת או לחילופין בכותל המערבי בירושלים שם הילד הופך לנער וקורא את פרשת השבוע שנקראה בשבוע בו הוא נולד. על מנת להתכונן למאורע כראוי מומלץ להיעזר בשירותיו של גלעד טויטו, פייטן, זמר, ואיש חינוך אשר מכין נערים לבר המצווה ועורך טקסי עלייה לתורה בפרט.

  בר מצווה בבית כנסת – איך מתכוננים למאורע?

  עלייה לתורה כחלק מטקס בר מצווה בבית כנסת, כמו כל אירוע אחר בחיינו, דורש הכנה מוקדמת, אך הפעם ההכנה היא לא שלנו ההורים, אלא של הילד החוגג. המעמד המשמעותי של עליה לתורה כולל בעיקר את החלק בו הנער עומד בפני כל האורחים וקורא את פרשת השבוע ישירות מספר התורה. בכדי לצלוח את האתגר הלא פשוט הזה עליו להתכונן מראש הן על ידי למידה של הטעמים המקראיים והצליל שלהם, והן על ידי תרגול יום יומי של הנלמד וזאת בכדי לא לטעות במהלך הקריאה. בעבר הדרך היחידה ללמוד הייתה על ידי פגישות אישיות ומתואמות עם מלמד או רב אשר ילמד את הקריאה אחת לשבוע, אך כיום ישנן מגוון רחב של דרכים נוספות כמו למשל לימוד דרך הזום, הקלטות ואפילו מדריכים מוקלטים אשר מאפשרים למידה עצמאית בדרכים נוחות יותר.

  איך להתכונן לבר המצוה?

  אירוע בר מצווה הנחגג בבית הכנסת הוא אירוע לכל דבר אליו יש להתכונן מראש. בכדי ללמוד את טעמי המקרא באופן מדויק מומלץ להיעזר באיש מקצוע אשר יאפשר לילד שלכם להגיע מוכן וגם מלא בביטחון עצמי. הכנה מוקדמת תאפשר למאורע לעבור חלק ללא כל חששות או תקלות. מחפשים אחר מלמד מקצועי ואיכותי? גלעד טויטו הוא התשובה עבורכם. גלעד הוא איש חינוך, זמן ופייטן, אשר מלווה נערים, בעיקר ממשפחות חילוניות, כבר שנים רבות ומכין אותם באופן הטוב ביותר לרגע בו הם יעמדו מול החברים והמשפחה בכדי לקרוא בתורה. לאחר תהליך סבלני ומכיל גם הבן שלכם יעמוד מול הספר הקדוש ויקרא בהצלחה.

  מידע נוסף בנושא

  הייחודיות של עליה לתורה

  עליה לתורה בבית הכנסת השכונתי הוא אירוע יהודי אשר מסמן את המעבר מילדות לבגרות. הילד שעדיין רך בשנים מקבל על עצמו את עול התורה ומוות, ומלבד לשינויים החיצוניים שחלים בו חלים בו גם שינויים פנימיים. באירוע זה על הילד לקרוא את פרשת השבוע שלו גם אם לא את כל כולה, אך על מנת לעשות זאת ולהרגיש בנוח וביטחון בקריאה, יש ללמוד ולהתכונן מראש. הדרך הטובה ביותר היא כמובן בסיועו של איש מקצוע- גלעד טוויטו ליווה מאות משפחות בתהליך זה. בדרכו המיוחדת, הנעימה והקשובה גלעד יעזור לכל ילד, מבלי לשים דגש על הרקע המשפחתי שלו, לכבוש את היעד וללמוד לקרוא נכון בתורה.

  איך תתכוננו לאירוע עליה לתורה בבית כנסת?

  כאשר אנו מדמיינים לעצמנו אירוע מרגש כמו חגיגת בר מצווה, אנו נוטים לחשוב על האורחים שנזמין, הכיבוד שיוגש במקום וכמובן על הקונספט. עם זאת, באירוע עליה לתורה בבית כנסת, בניגוד לאירועים אחרים, הדגש הוא על טקס הקריאה בתורה, ואליו יש לעשות הכנה מוקדמת. קריאה בתורה שונה באופן משמעותי מקריאה רגילה בספר, שכן לתורה סימני ניקוד ופיסוק משלה הנקראים טעמים. הטעמים מאפשרים לקרוא בצורה נכונה הן מבחינת הגיית המילים והן מבחינת הניגון בו המילים נקראות. מכיוון שלמידה עצמאית איננה פשוטה כלל, שכן הילד לא קרא מעולם לפני כן בתורה, מומלץ לקבל עזרה מאדם מקצועי אשר ילמד את הטעמים ואת אופן הקריאה במדויק. זהו מעמד מרגש מאוד אך גם מלחיץ, ולכן הכנה נכונה תאפשר לילד לחוש תחושת ביטחון שתעזור לו לצלוח את הקריאה בשלום.

  עליה לתורה בבית כנסת

  מזל טוב! הבן שלכם בן 13 ואתם עומדים בפני אירוע מכונן בחייו של הנער והוא עליה לתורה בבית כנסת. למרות שרבים נוטים לחשוב כי חגיגות בר המצווה הן החגיגות החשובות ביותר, אין זה מדויק. הטקס המשמעותי בכל החגיגה הוא ללא ספק טקס העליה לתורה, בה הנער עומד מול הקהל הנרגש וקורא בקול את פרשת השבוע שנקראה בשבוע בו הוא נולד. בכדי לצלוח את המאורע ואף להכתיר אותו כהצלחה, מומלץ להיעזר בשירותיו של אדם מקצועי שילווה את הילד וידריך אותו כיצד לקרוא נכון וללא חשש. מחפשים את האדם שיהיה לכם לעזר? גלעד טוויטו, איש חינוך וחזן הוא ללא ספק האדם הנכון.

  למידע נוסף

  השאירו פרטים או התקשרו

   קידום אתרים קידום אתרים